SBL ACOUSTICS

zvuková technika

ELECTRO-VOICE

EV & BOSCH na majstrovstvách sveta v Brazílii

EV & BOSCH na majstrovstvách sveta v Brazílii

Zvukové systémy od firmy Electro-Voice a Bosch zabezpečujú vynikajúcu kvalitu zvuku a bezpečnosť pre divákov na legendárnom štadióne Maracana v Riu de Janeiro v Brazílii na Majstrovstvách sveta 2014 vo futbale.
Zvukové zariadenia boli nainštalované a nakonfigurované firmou Erhardt Projetos Acústicos e Eletroacústicos Ltda (Sao Paulo) s podporou tímu EV / Bosch.

Hlavný systém:


Vnútorné priestory:

9.1.2014 - "Opera on Ice" vo Verone, Taliansko

9.1.2014 - "Opera on Ice" vo Verone, Taliansko

Excelentné športové výkony peviazané s operným umením predvedené v historickom prostredí vo veľkolepom predstavení  "Opera on Ice" v Arena di Verona za prítomnosti 12.000 divákov, medzi ktorými nemohli chýbať ani mnohé osobností ako monacká princezná Caroline a a jej syn Pierre Casiraghi. V ľadovej revue sa predstavili okrem niektorých z najväčších svetových korčuliarskych hviezd ako Carolina Kostner a Jevgenij Pľuščenko tiež "high-class" operní speváci ako Vittorio Grigol a Elisa Balbo. Ide o jedno z najpopulárnejších predstavení v Taliansku s plánom uvedenia aj v iných krajinách.

Zodpovednosť za zvuk prevzala jedna z popredných rentalových fieriem, firma Backstage PA, spoločnosť so sídlom v Mariano Comense, severne od Milána.  2000 rokov starý amfiteáter, tretia najväčšia aréna na svete ponúkla ideálne architektonické podmienky pre rovnomerne rozptýlené čelné ozvučovanie. Kľúčovým kritériom pri výbere reproduktorov bolo získanie správneho pokrytia priestoru, vysokej hladiny akustického tlaku a  diferencovaná frekvenčná odozva.  Z dôvodu snímania predstavenia talianskou televíziou Canale 5 pre vysielanie 25. decembra 2013 bol požiadovaný zvukový systém so silným výkonom a kompaktibilitou.

Di Constanza a jeho tím sa preto rozhodol pre systémy od Electro-Voice pre ich schopnosť dodávať homogénne, a napriek tomu diskrétne pokrytie priestoru. Firma Backstage PA po vykonaní simulácií v historickom amfiteátri dospela k riešeniu delenia zvuku do dvoch zón. Hlavný PA sa skladal zo 16 reprosústav line-array Electro-Voice XLD na stranu. V ďalšej zóne zavesili 12 ks reprosústav Electro-Voice XLD na stranu ako sidefilly s nasmerovaním na bočné publikum.

Pre klzisko pred pódiom ozvučovalo ďalších osem reprosústav Electro-Voice XLD ako subbasy boli použité reprosústavy Electro-Voice Xsubs. Reprosústavy boli napájané 18 kusmi zosilňovačov Electro-Voice CP3000S riadenými šiestimi procesormi Electro-Voice Dx46, basové reprosústavy štyrmi zosilňovačmi Electro-Voice CP4000S nájanými dvoma procesormi Electro-Voice  DcOne.

Po predstavení Pino di Constanza vyjadril veľkú spokojnosť s bezchybnosťou prevádzky zvukového systému a s prácou jeho tímu. Zvukový špecialista zo severného Talianska sa popasoval s radom detailov nastavenia. Štandardne dodávané  továrenské prednastavenie dodávané s regulátormi a FIR filtrami pre reprosústavy XLDs bolo možné stiahnuť zadarmo na IRIS - Net čo veľmi uľahčilo prácu zvukára. Pri prestížnej udalosti ako je " Opera on Ice " sú očakávania všetkých zúčastnených sú veľmi vysoké. Z tohto dôvodu bol di Constanza obzvlášť potešený pozitívnou spätnou väzbou , ktorú dostal bezprostredne po slávnostnom uvedení. " Fabio Mastrangelo , dirigent 200 - členného zboru a orchestra pochválil našu prácu" spomína di Constanza. Riccardo Barbaglios z Canale 5 tiež vyjadril uznanie práci tímu Backstage PA, poďakoval za výber takýchto nenápadných a pritom výkonných reprosústav, čo umožňovalo taktiež osvetlenie javiska ideálnym spôsobom. Dokonca aj na výrobného manažér arény, Paolo De Biasi spočiatku skeptického k skromným rozmerom systémul zapôsobil výkon systému Electro-Voice hneď na prvej skúške, čo potvrdzuje vhodnosť využitia zvykových systémov Electro-Voice na podobných akciách.

12.6.2013 - Divadlá Pantages a State Theater v Minneapolis so zvukom Electro-Voice

V Minneapolis, štát Minnesota, USA inštalovali v dvoch divadlách - v divadle Pantages a State Theater zvukový systém od firmy Elecro-Voice.

V divadle Pantages je inštalované :

  • 32 kusov sústav Electro-Voice XLD291 v dvoch strapcoch po 16 kusov
  • procesory Electro-Voice Dx46
  • 16 kusov basových sústav Electro-Voice XLC118

 

V divadle State Theater je inštalované :

  • 24 kusov sústav Electro-Voice XLC127DVX, na každej strane po 12 kusov
  • 8 kusov basových sústav Electro-Voice Xsub
  • zosilňovače Electro-Voice TG-5 a TG-7 riadené procesorom Netmax 8000

Tu je niekoľko obrázkov :

HEAVY METAL v Južnom Tyrolsku

HEAVY METAL v Južnom Tyrolsku

3.9.2013 - Klobenstein am Ritten / Bolzano - "Rock im Ring"

Rockový a heavy metalový festival "Rock im Ring" konajúci sa v juhotyrolskom meste Klobenstein am Ritten sa teší stále väčsej obľube nielen u miestnych fanúšikov, ale aj u fanúšikov z Talianska, Švajčiarska, Rakúska a Nemecka. Najlepšie metalové kapely na svete s veľkolepým horským pozadím. Jubilejný dvadsiaty ročník festivalu tento rok prilákal viac ako 10.000 fanúšikov do malého mesta neďaleko Bolzana, odmenou boli vystúpenia špičkových kapiel ako Volbeat, Suicidal Tendencies, Heaven Shall Burn, Valient Thorr a Insanity Alert.

Rock im Ring je najväčšou open-air akciou v celej oblasti,  javisko má rozmery 16,5 x 12,5 m, výšku  8 m a hľadisko sa rozprestiera na ploche 40 x 70 metrov.

Riešením vytvorenia optimálneho zvuku pre zvukárov firmy Spacelights bolo použitie  32 ks reprosústav Electro-Voice XLD281 na hlavné ozvučenie po bokoch doplnené o osem ks reprosústav Electro-Voice XLC215 a osem kusov basových reprosústav Electro-Voice Xsub. Dvanásť kusov zosilňovačov Electro-Voice CP3000S a dvanásť kusov zosilňovačov Electro-Voice CP4000S dodali požadovaný výkon.

Ako monitory boli použité reprosústavy Electro-Voice PX1152M doplnené o aktívne subwoofery Dynacord PSD218 a basová sekcia bola ozvučená dvoma reproduktormi Electro-Voice TX1122, všetko napájané zosiňovačmi Electro-Voice CP4000S.

Celý ozvučovací systém bol riadený digitálnym procesorom Electro-Voice NetMax  s ovládaním cez IRIS-Net softvér.

 

Kriketový štadión Doha Katar

Kriketový štadión Doha Katar

27.6.2013 - "The Cricket Stadium" Doha, Katar

Doha, hlavné mesto štátu Katar získala povesť športovej metropoly stredného východu. Popri futbale, hádzanej a tenise majú ľudia v obľube šport kriket, čoho dôkazom je nový kriketový štadión "The Qatar Cricket Stadium". Nachádza sa v zábavnom komplexe, súčasťou ktorého sú aj reštaurácie a kino. S kapacitou 13.000 divákov sa zaradil medzi štadióny s najvyšším medzinárodným štandardom.  A to nielen vďaka športovým možnostiam, ale aj zvukovému systému.

Inštaláciou zvukového systému bola poverená firma Helmet Trading and Contracting – jedna z najrenomovanejších firiem  Electro-Voice, Dynacord, Midas, Klark Teknik, Cordial, Neutrikzaoberejúcich sa ozvučením priestorov. Po vykonaní mnohých testov a porovnaní sa spoločnosť rozhodla pre firmu Electro-Voice.  Projektový manažér firmy Helmet Mahmoud Fahmawi uviedol, že bolo mnoho dôvodov pre túto voľbu: “Po prvé, kvalita výrobkov Electro-Voice je vynikajúca. Po druhé, predstavuje najvyššiu hodnotu za dobrú cenu. Po tretie, firma Electro-Voice disponuje celou radou prestížnych inštalácií zvuku na štadiónoch.  Ďalším faktorom bola aj poskytnutá technická podpora firmy Electro-Voice, technický špecialista Tony Sawyer osobne odovzdával svoje rady a skúsenosti pri dolaďovaní zvuku. Toto nám umožnilo vykonať svoju prácu dobre a v krátkom časovom úseku."

Prevažná časť inštalácie sa skladá z 45 reprosústav Electro-Voice SX600. Funkria systému vertikal array zaručuje jasnosť  a zrozumiteľnosť. Tieto reprosústavy sú doplnené vo VIP priestore šiestimi reprosústavami Electro-Voice SX300 napájané sú dvanástimi zosilóvačmi  Electro-Voice CPS 4.10 a jedným zosilňovačom CPS 8.5. Zvukový systém je riadený  digitálnym signálovým procesorom  Electro-Voice NetMax N8000. Všetky zosilňovače sú vybavené modulmi RCM-810 ktoré sú schopné  diaľkovo kontrolovať a dohliadať na každý signál. Vďaka použitiu IRIS-Net softwaru je možné vlastné nastavenie grafického užívateľského rozhrania, čo umožňuje operátorovi okamžitý prístup kedykoľvek do všetkých kľúčových parametrov. Ponúka tiež užívateľsky prívetivý spôsob použitia digitálneho spracovania signálu alebo ekvalizácia pre rôzne signály.

V stánku komentátorov bol nainštalovaný mixážny pult Dynacord CMS1600 a bezdrôtové mikrofóny Electro-Voice REV.

Electro-Voice, Dynacord, Midas, Klark Teknik, Cordial, Neutrik“V súčasnosti je štadión určený pre kriketové zápasy, " hovorí Fahmawi, "ale pre priaznivé  ohlasy hovoria o rozšírení jeho aktivít. Nielen architektúra, ale i celý rad nainštalovaných zariadení ho predurčujú na širšie využitie. Aj naďalej však budú hlavnú náplň činnosi tvoriť  kriketové zápasy."

Varsity Theater a Electro-Voice XLD

6.6.2013 - Divadlo Varsity v Minneapolis sa rozhodlo pre nový zvukový systém Electro-Voice XLD

Takmer 100 rokov uplynulo od otvorenia divadla Varcity, ktoré bolo pôvodne vybudované pre varieté. Neskôr v roku 1930 bolo prebudované a zväčšené na kapacitu 900 sedadiel.

V súčasnosti sa v divadle koná celý rad rôznych akcií od touringových aktivít (KT Tunstall, The Fray, Goo Goo Dolls, Imogen Heap, Suzanne Vega, atd.) až po koncerty lokálnych hudobných skupín, muzikálov a firemných akcií.

Nový zvukový systém od Electro-Voice umožňuje realizovať všetky tieto aktivity s minimálnymi nárokmi na prestavby a bez nutnosti objednávania externých dodávateľov zvukových systémov.

Použité komponenty :

  • 12 kusov 3-pásmových sústav Electro-Voice XLD
  • 6 kusov basových 2 x 18" sústav QRX218S
  • 7 kusov zosilňovačov CP4000S
  • 2 kusy procesorov Dx46 s diaľkovým ovládaním a kontrolou cez Cat5

 

ŠVÉDSKY NÁRODNÝ ŚTADIÓN SO ZVUKOM ELECTRO-VOICE

ŠVÉDSKY NÁRODNÝ ŚTADIÓN SO ZVUKOM ELECTRO-VOICE

14.6.2013 - Friends Arena Solna (pri Štokholme), Švédsko

Švédsko má nový národný štadión, Friends Arenu v Solna (neďaleko Štokholmu). Národný štadión so 65.000 sedlami bol navrhnutý v súlade s najmodernejšími požiadavkami, je vybavený zaťahovacou strechou. Jeho brány sa po trojročnej rekonštrukcii otvorili na konci minulého roka. Štadión slúži ako miesto nielen pre veľké športové udalosti, ako sú významné medzinárodné futbalové zápasy, ale aj pri významných hudobných a zábavných udalostiach. Z hľadiska koncepcie, architektúry, dizajnu a vybavenia, Friends Arena je jedným z najmodernejších multifunkčných štadiónov v Európe.

Electro-Voice XLD281, reprosústavaVerejnú súťaž na riešenie ozvučenia vyhrala anglická firma LBI Projects - jedna z popredných svetových odborníkov na riešenie zvuku na štadiónoch, ktorej v zozname referencií je napríklad štadión "Wembley". Mottom návrhov projektov firmy LBI Projects je "kompaktná, elegantná a efektívna zvuková koncepcia". Jadro riešenia ozvučenia sa skladá z výkonných a kompaktných reprosústav XLD281, ktoré patria medzi XLVC systémy Line Array od firmy Electro-Voice.Electro-Voice, reprosústavaKompletná audio inštalácia Friends Areny je postavená na Dante audio optickej sieti. Deväť kompaktných rackov napája všetky reprosústavy v aréne. Každý z rackov je osadený 8-kanálovými výkonovými zosilňovačmi CPS8.5 s modulmi RCM-810 pre diaľkové ovládanie a Netmax N8000 kontrolermi s modulmi DM-1 pre integráciu do siete Dante.

Štyri indenticky konfigurované racky sú umiestnené pod strechou a napájajú nielen 12 zavesených strapcov sústav XLD281, ale aj  8 koaxiálnychg reprosústav EVH-1152S/66 z novej Electro-Voice Innovation série.

Päť ďaľších systémových rackov je umiestnených na prízemí arény. Tieto napájajú vedľajšie zóny, ako sú pasáže, priestory pre občerstvenie a priestory, ktoré nie sú normálne prístupné pre verejnosť vrátane baketovej sály, ktoré sú vybavené 14 x EVF-1152S/64 sústavami.

"XLD281 trojpásmová reprosústava je ľahká a nenápadného dizajnu s vynikajúcim zvukom s veľmi dobrým pokrytím basových frekvencií bez nutnosti akejkoľvek podpory subwoofermi," hovorí  James Hurst, LBI. Reprosústavy XLD281 pracujú s  FIR filtrami, ktoré sú považované za podstatné pre dosiahnutie požadovanej kvality celého systému. Samozrejme, že systém sme následne doladili" dodáva Hurst, "v tomto prípade ide o mierne zníženie v oblasti 170 Hz. Toto viedlo k subjektívne vnímanej zníženej hlasitosti, avšak výrazne sa zlepšila transparentnosť - dôležitá vlastnosť a často pozorovaný nedostatok na mnohých štadiónoch.Electro-Voice, softvér, inštalácia

 

Ako je bežné v inštaláciách v moderných štadiónoch, zvukový systém v vo Friends Arena je napojený na evakuačný systém. Ten sa v tomto prípade skladá z približne 500 stropných reproduktorov, doplnených 340 horn-loaded reproduktorov pre reroduktorovanú hudbu, 75 bi-derectional reproduktory a tri digitálne prehrávače hlásenia - všetko od firmy Bosch. Akonáhle hrozí nebezpečenstvo, alarm systém preberá kontrolu celého systému. Výsledok: jednoduché, intuitívne ovládanie a najrýchlejšie možné reakcie v prípade núdze.

Spätná väzba od prevádzkovateľa štadiónu bola pozitívna, píše Hurst. Dokonca aj odborníci, ako je Steve Liddleom, konzultant projektu so Springwell AB, sú "úplne nadšení výkonom, rovnomernosťou pokrytia, vysokými hladinami akustického tlaku a vynikajúcou zrozumiteľnosťou." V nadchádzajúcich mesiacoch bude systém mať možnosť presvedčiť  o svojej kvalite širšiu verejnosť, nielen na akciách ako sú futbalové zápasy, ale aj koncerty Bruce Springsteen, Kiss a Elton John, ktoré sú v pláne.

 

 

10.5.2013 - Dublin - kostol svätého Jána Evanjelistu vybavený zvukovým systémom Electro-Voice

10.5.2013 - Dublin - kostol svätého Jána Evanjelistu vybavený zvukovým systémom Electro-Voice

Reprosústavy: EVH 1152/43 a ZX1i

Zosilňovače : Q1212

Procesory: DC-One

Kostol svätého Jána Evanjelistu sa nachádza na južnom okraji Dublinu. Od roku 1974 sa tu denne slávi omša spolu s pravidelným vystúpením detských speváckych zborov. K zlepšeniu úrovne zrozumiteľnosti a akustického pokrytia bol v kostole nedávno nainštalovaný nový zvukový systém. Najväčšou výzvou pre systémového návrhára bola akustika miestnosti, pretože doba dozvuku bola 2,9 sekundy. Ďalším kritériom boli požiadavky architekta na súlad s interiérom.
Na zabezpečenie výkonu a pokrytia priestoru o rozlohe 15 x 20 metrov sa projektanti z firmy SED (Sound Engineering by Design) rozhodli z hľadiska rovnomerného pokrytia zvuku pre horizontálne zavesenie troch reproduktorov centrálne nad oltárom. Ideálnym riešením sa stali reproduktory EVH zo série Electro-Voice EV Inovation. Tieto dvojpásmové reproduktorové systémy s reproduktormi koaxiaálne umiestnenými vo zvukovode sa vyrábajú v šiestich rôznych vyžarovacích uhloch a sú vhodné najmä sály s dozvukom. "EVH sústavy sme nainštalovali vo fullrange móde s vyžarovacím uhlom 40 x 30 stupňov" hovorí zástupca firmy SED James Walsh. "Smerovosť sústav EVH je mimoriadne presná - najmä pri frekvenciách hlboko pod 1 kHz - a výkonnosť systému presne zodpovedá požiadavkám budovy. V skutočnosti, aj napriek  problematickej akustike, sa nám podarilo dosiahnuť vysokú úroveň zrozumiteľnosti."
Ďalšou výhodou pokrytia signálu reproduktormi EVH je, že znižuje riziko spätnej väzby z mikrofónov. Inštalácia je doplnená reproduktorom Electro-Voice ZX1i vedľa oltára, ktorý poskytuje sidefill pre zbor. Tento systém je napájaný dvoma zosilňovačmi Electro-Voice Q1212 a je riadený procesorom Electro-Voice DC-One. "Vzhľadom k dĺžke doby dozvuku, sme sa pre optimalizovanie zrozumiteľnosti rozhodli použiť dodatočné ekvalizovanie" dodáva James Walsh.
"Tím farnosti a členovia zboru boli nadšení. Všetci sa zhodli, že v minulosti mal kostol jeden z najhorších zvukových systémov v celej diecéze. V súčasnosti má jeden z najlepších. "

 

Electro-Voice XLC127DVX a MTS Centre, Winnipeg, Manitoba

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.