SBL ACOUSTICS

zvuková technika

DYNACORD

DYNACORD TS 400 v kostole Sv. Tomáša v Schwaigu
apríl 2013

Kostol sv. Tomáša v obci Schwaig, ktorá sa nachádza blízko Norimbergu, je ústredným miestom evanjelického života vo farnosti. Postavený bol v roku 1971, kostol poskytuje zázemie nielen na bohoslužby, ale aj množstvo kultúrnych podujatí, vrátane koncertov a divadelných predstavení. V rámci nedávnej rekonštrukcie sa z toho dôvodu rozhodli cirkevný hodnostári pre nový zvukový systém. Návrh a realizáciu dostal za úlohu norimberský dodávateľ, spoločnosť Barowski AG, ktorá má za sebou množstvo inštalácii pre kostoly.

Tak ako u predchádzajúcich projektov,  sa Barowski rozhodol použiť pre inštaláciu v kostole sv. Tomáša systémy od firmy DYNACORD a Electro-Voice. Za jeden z hlavných cieľov považovali dosiahnutie čo možno najvyššej úrovne zrozumiteľnosti hlavne hovoreného slova. Tento cieľ splnil vertikálny systém od firmy DYNACORD. Na každej strane oltára boal nainštalované dvojpásmová reprosústava TS 400, išlo o uúsporné riešenie s vynikajúcim akustickým výsledkon. Michael Barowski: "Reproduktory poskytujú presne to, čo sme očakávali. Vyžarovacie uhly 90 ° (horizontálne) x 40 stupňov (vertikálne) uvedené v technických podkladoch sa ukázali byť vhodný výber pre túto inštaláciu. "
Ideálnym riešením bolo aj jednoduché ovládanie. Výstup zvuku z reprosústav nevyžadoval žiadnu ďalšiu úpravu pomocou pridaného zvukového procesora alebo ekvalizérov. "Už vopred sme vedeli, čo tento systém dokáže" hovorí Barowski, "mohli sme sa obísť od simulácie. Rozhodnutie, ktoré sa ukázalo byž oprávnené"

Napriek všetkému boli norimberskí zvukoví odborníci ohromení, keď systém počuli systém prvýkrát v akcii. Napriek tomu , že pôvodne plánovali nainštalovať aj subwoofer, neskôr si uvedomili, že to nebolo potrebné. "Reproduktor TS 400 funguje s celopásmovým FIR nastavením a pokrýva celý kmitočtový rozsah od 74 Hz do 20 kHz pri -10 dB," vysvetľuje Barowski. "Pre bežnú prevádzku v kostole týchto rozmerov nič viac nie je potrebné." Ďalšou výhodou je skutočnosť, že reproduktory sú vhodné aj pre reprodukciu hudobných nástrojov. Aby sa zabezpečilo, aby reprosústavy ladili s krásnym interiérom kostola sa Barowski a jeho tím rozhodli pre bielu povrchovú úpravu.

TS 400 reproduktory dopĺňajú reproduktory Electro-Voice S40. Dva ozvučujú priestor pod galériou a tri nad galériou, Ďalšiie slúžia ako odposluch pre organistu a zbor. Obe reprosústavy TS 400 sú napájané dvojkanálovým zosilňovačom DYNACORD PCL 1245, zatiaľ čo štvorkanálový zosilňovač PCL 1415 slúži k napájaniu S40. Celý ozvučovací systém riadi digitálny audio maticový ovládač DYNACORD P64 s FIR filtrami, ktorý je možné pohodlne ovládať cez panel PWS. Ovládanie je v skutočnosti možné prepínať medzi týmto panelom a mixážnym pultom. "Systém je navrhnutý tak, že behom bohoslužby nie je potrebné ovládanie. Všetko, čo je potrebné pre zaistenie ozvučenia omše je zapnúť systém tlačítkom na hlavnom paneli na začiatku bohoslužby a na konci ho zasa vypnúť.  Okrem toho, má farárka k dispozícii svoj vlastný panel PWS, ktorým môže zapnúť alebo vypnúť mikrofón." V skutočnosti je ovládanie celého systému tak jednoduché a má tak precízny presný zvuk, že farárka radšej počúva i svoju súkromnú hudbu cez kostolný systém!

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.