SBL ACOUSTICS

zvuková technika

Novinky

Kufor pre EVOLVE grátis !

Kufor pre EVOLVE grátis !

AKCIA !!! Kufor pre EVOLVE gratis !

Kúpte EVOLVE 50 alebo EVOLVE 30M a získate kufor na kolieskach v cene 200,- EUR grátis !!!

Postup :

1. Kupte EVOLVE 30M alebo EVOLVE 50 do 29.11.2020
2. Zaregistrujte sa na www.promo-ev.com s kodom TR11, zaslite pdf a lebo obrazok faktury

Kufor Vam bude zaslany na Vasu adresu.

 Akcia platí len pre súkromné osoby !

Electro-Voice RE3, nový bezdrôtový mikrofón

17.9.2018 - Aktívne reprosústavy Electro-Voice ZLX s Bluetooth

Populárna ZLX-12P séria doplnená o Bluetooth

 • Bluetooth umožňuje ovládanie (hlasitosť, Mute, 3-pásmový EQ) - max 6 reprosústav súčasne - ale aj streamovať, teda posielať cez Bluetooth do reprosustav hudbu z Vášho mobilu alebo tabletu
 • Nový design spája legendárny zvuk EV, spoľahlivosť a bezkonkurenčnú cenu
 • Inovatívne funkcie zahŕňajú ovládanie DSP jedným gombíkom s LCD displejom a presetmi podľa použitia a umiestnenia reprosústavy

5.10.2017 - ELECTRO-VOICE Evid-S

5.10.2017 - ELECTRO-VOICE Evid-S

Najnovším prírastkom v rodine reprosústav pre inštaláciu EVID (EV Innovative Design) sú nové reprosústavy EVID-S určené pre inštaláciu v komerčných priestoroch.

Prednosťou reprosústav EVID-S je vynikajúci zvuk a efektívny systém montáže na stenu. Nová rada reprosústav zahŕňa 4 palcové, 5,25 palcové a 8 palcové dvojpásmové modely a 10 palcové a 12 palcové subwoofery pre lepší výber vzhľadom na využitie v rôznych vnútorných alebo vonkajších priestoroch. Reprosústavy sú 8Ohm-ové, dodávané aj pre 100V montáž.

Vzhľadom na estetiku umožňujú skryť prívodné káble, všetky modely sú lakované s odnímateľnou mriežkou, otočné logá pomáhajú udržiavať správny vzhľad pri horizontálnej polohe.

Všetky modely sa vyznačujú vysokou kvalitou zvuku, súčasťou každého modelu je montážny držiak odolný voči poveternostným vplyvom, čo potvrdzuje aj testovanie nad rámec priemyselných noriem a udelenie certifikátov IP54 - odolnosť voči vonkajším vplyvom počasia a IP65 - odolnosť voči vode. Kombinácia nízko-profilového designu s robustným prevedením sú skvelými predpokladmi pre kvalitné ozvučenie priestorov barov, reštaurácií, terás, obchodných priestorov, vonkajších priestorov pri bazénoch, hotelových chodieb, hál, letiskových salónikov, fitness klubov ako aj kostolov a rôznych umeleckých centier.

Inovatívny systém upevnenia na stenu umožňuje pohodlnú a rýchlu montáž. Stačí pripevniť nástenný držiak (vstavaná vodováha), zakončiť káble, nasadiť kryt, ktorý chráni nástenný systém v dobe pred dokončením konštrukčných prác (kryt je možné následne sňať) a potom jednoducho nasunúť reproduktor s nastaviteľným ramenom a zaistiť ho.

Electro-Voice Evid-S

30. 8. 2017 - Electro-Voice EVOLVE 50

Electro-Voice EVOLVE 50

EVOLVE 50 je prenosný aktívny stĺpový systém od spoločnosti Electro-Voice s diaľkovým ovládaním a streamingom cez Bluetooth.

 • Elegantný, ľahký - celková kmotnosť iba 26kg!
 • Subwoofer s 12" basákom
 • Stredovýšková sústava je vyrobená z odolného ABS plastu
 • Zosilňovač triedy D poskytuje až 1000 wattov výstupného výkonu
 • Maximálny akustický tlak 126 dB
 • Dištančná tyč obsahuje prepojovacie káble
 • Bluetooth® s vysokým rozlíšením umožňuje pohodlné prehrávanie hudby
 • Bluetooth® aplikácia EV QuickSmart Mobile umožňuje bezdrôtové konfigurovanie, ovládanie a sledovanie až šiestich systémov EVOLVE 50 súčasne.

1.8.2017 - Dynacord C a L Séria so zabudovaným DSP

27.2.2017 - Cordial CDX Káble

27.2.2017 - Cordial CDX Káble

V nadväznosti na všadeprítomný trend smerujúci k "audiu a videu cez IP", zvukári a rentalové spoločnosti  investujú viac do pripojenia cez vysokokvalitné sieťové káble. Nemecký výrobca káblov CORDIAL rozšíril svoju ponuku o štyri inovatívne a sofistikované adaptéry.

Nové adaptéry Ethercon QUAD DMX-AES/EBU využívajú jeden pár vodičov bežnom 4-pair CAT kábli, čo umožňuje za nízke náklady efektívny prenos 4 paralelných signálov DMX alebo AES / EBU.  V ponuke sú typy s čiernymi kovovými NEUTRIK XLR konektormi female alebo male v 3- a tiež 5-pólovej verzii. Jednotlivé káble sú farebne odlíšené podľa štandardov TIA 568 A a - po 70 cm splite - ukončené v špeciálnej kovovej káblovej zásuvke, pre ochranu pri ťahu a proti zlomeniu (ako poznáme u NEUTRIK NE8FF).

Pre dlhšie káblové trasy odporúča CORDIAL použitie sieťových káblov s minimálne jedným tienením. Použitie vysoko kvalitných káblov CCAT 7A vyvinutých firmou CORDIAL s vodičmi  AWG 23 zabezpečuje spoľahlivý prenos signálu až do 150 metrov.

Dodávané verzie :
CDX 0,7 FN 5 QUAD-DMX (Ethercon socket, 4x XLR female 5-pole)
CDX 0,7 MN 5 QUAD-DMX (Ethercon socket, 4x XLR male 5-pole)
CDX 0,7 FN 3 QUAD-DMX (Ethercon socket, 4x XLR female 3-pole)
CDX 0,7 MN 3 QUAD DMX (Ethercon socket, 4x XLR male 3-pole)

4.Apríl 2016 - Nový zvukový systém Electro-Voice v športovej hale TCU

Texas Christian University (TCU) - športová hala s kapacitou 8.500 sedadiel - updatovala svoj audio systém s reprosústavami Electro-Voice ako súčasť rekonštrukcie, ktorá dosiahla sumu 72,- milliónov dolárov. Primárny zvukový systém sa skladá zo 6 strapcov reprosústav, každý strapec obsahuje 7 kusov EVA reprosústav. Okrem týchto basovú časť podporuje 8 kusov Electro-Voice XLCi215 (dual 15-inch subwoofer). Priamo na hraciu plochu je smerovaný set štyroch reprosústav Electro-Voice EVH-1152S/96 (horn-loaded full-range loudspeaker).

Ako zosilňovače sú použité Electro-Voice CPS 8.5, každý s výkonom 8 x 500W. Zosilňovače sú osadené modulmi  RCM810, ktoré umožňujú kontrolu a ovládanie cez IRIS-Net software. Processing zabezpečuje processor Electro-Voice NetMax N8000-1500 digital matrix controller.

Electro-Voice EKX - novinka január 2015 !

ELECTRO-VOICE EKX

ELECTRO-VOICE EKX

Na výstave NAMM 2015 v Anaheime v januári 2015 predstavila firma Electro-Voice novú sériu reprosústav s označením EKX, prinášajúcu legendárnu kvalitu zvuku EV, spoľahlivosť a najnovšie technológie na účely širokého použitia zvukových systémov vrátane aplikacií pre DJ-ov a pevných inštalácií v kluboch.
Pozostavajú z ôsmich modelov (4 aktívne a 4 pasívne) vrátane 12" a 15" dvojpásmových modelov a 15" a 18" basových reprosústav.
Pre ďalšie informácie navštívte prezentáciu na http://electrovoice.com/ekx/

 • 1500 W zosilňovač triedy D
 • integrovaný QuickSmart DSP
 • 134 dB Peak SPL
 • Forced Air-Cooling Technology
 • nízka váha, drevený skelet
 • závesné body

 Séria obsahuje 4 aktívne a 4 pasívne sústavy

 • 2-pásmová sústava s 12"
 • 2-pásmová sústava s 15"
 • basová sústava s 15"
 • basová sústava s 18"

QuickSmartDSP ponúka najlepší výkon spracovania vo svojej triede, užívateľské ovládanie jedným EV gombíkom a intuitívnu navigáciu v menu cez LCD.
Basové sústavy disponujú presetom pre vytvoirenie kardiodnej chrakteristiky, ktorá umožňuje riadiť výstup smerom k publiku s potlačením vyžarovania do pódia až o 35dB keď je použitých viac subwooferov.
Vysoko výkonný až do 1300 W Class D zosilňovač poskytuje až 133 dB SPL (PEAK, EKX-15P) s využitím vysoko citlivých reproduktorov navrhnuých a skonštruovaných firmou EV.
Inteligentné riadenie teploty s ventilátorom s premenlivou rýchlosťou ovládané viacerými senzormi zaisťuje vynikajúci výkon a spoľahlivosť aj v náročných podmienkach.
Zabudované M10 body umožňujú jednoduché vešanie.

September 2014 - NOVÝ ŠTADIÓN NA FILIPÍNACH

September 2014 - NOVÝ ŠTADIÓN NA FILIPÍNACH

Rekordný počet reprosústav a zosilňovačov ELECTRO-VOICE bol nainštalovaný na novom štadióne na  Filipínach. Kapacita štadióna je navrhnutá pre 50.000 divákov a rozsah inštalovaného zvuku je naozaj impozantný.

Inštalovaný systém obsahuje :

 • 44 procesorov EV NETMAX pre riadenie celého systému
 • 232 zosilňovačov EV TG-7
 • 352 reprosústav EV XLC127DVX
 • 64 basových sústav EV XLCi215
 • 8 basových sústav EV Xsub
 • 16 reprosústav EV QRx112/75

Systém ešte dopĺňajú viackanálové zosilňovače EV CPS 8.5 (8 x 500W) a 56 inštalačných sústav Zx1i-100T.

Pre účely mobilnej aparatúry bolo dodané :

 • 16 kusov reprosústav EV QRX115/75
 • 8 basových reprosústav EV QRx218
 • 4 monitorov Dynacord CXM15
 • systém Dynacord COBRA-4
 • mixážny pult Dynacord CMS1600

16.6.2014 - Electro-Voice X1 a X2 - nový Line Array

16.6.2014 - Electro-Voice X1 a X2 - nový Line Array

V júni 2014 na výstave InfoComm firma Electro-Voice predstavila prvé dve sústavy X1 a X2 nového Line Aray systému.

Obe reprosústavy obsahujú nové reprodultory aj nové zvukvody. X1 je osadená novým 12" reproduktorom zo série SMX nasadeným na zvukovode MBH, ktorý transformuje zvukové pole do dvoch štvoríc sfázovaných 3" reproduktorov.

Revolučná HF sekcia X1 používa dva nové 2“ drivery ND2R napojené na dvojicu zvukovodov WCH typu constant-energy s horizontálnym uhlom 90° - optimalizovanými pre vysokú účinnost, rovnomernú vyžarovaciu charakteristiku a vyrovnanú frekvenčnú charakteristiku. Toto spojenie zaručuje minimálne skreslenie, maximálny akustický tlak a perfektné sfázovanie aj nad 16kHz.

Reprosústava X2 disponuje vyšším SPL vhodným pre náročnejšie aplikácie. Je osadená novým 12" reproduktorom DVN3125 a novým výškovými 3" drivermi ND6A. Tieto sú napojené na zvukovod AHFH (Advanced High-Frequency Hydra).

Zabudovaný závesný systém twist-lock sústav X1 a X2 s možnosťou uhlovania bol navrhnutý priamo inžiniermi firmy Electro-Voice a maximálne zjednodušuje a zrýchluje zostavenie systému a šetrí tak čas a peniaze zvukárov.

15.3.2014 - Dynacord PM 502 - nový prírastok do rodiny powermixérov

Dynacord PM 502 - Nový powermixér

Na výstave Pro Light and Sound vo Frankfurte predstavil Dynacord nový powermixér PM 502.Dynacord PM 502

Nový PM 502 je výkonný, všestranný a vybavený množstvom funkcií. Kombinuje vysoko kvalitné analógové vstupné obvody s digitálnou master a zosilovacou sekciou. Má 5 mic/line vstupov a 3 stereo vstupy, spolu s master sekciou s troma hlavnými výstupmi - každý obsahuje 7-pásmový EQ - je ideálny pre pevné inštalácie ako sú bary, bistrá, malé kluby, hotelové salóniky a prednáškové sály. Až tri rôzne miestnosti alebo zóny môžete ovládať samostatne.

Dynacord PM 502 môžete tiež použiť na priame pripojenie (bez transformátora) do 100V rozvodov, ktoré sa vyskytujú v inštaláciách, napr. v kostoloch. Inštalačný kit pre upevnenie do 19" racku sa dodáva ako option.

Powermixér PM 502 nájde uplatnenie aj pre DJ-ov a pre živé výstúpenia v malých a stredne veľkých kluboch. Vstavaný zosilňovač 2 x 450W RMS (2 x 600W IHF) poskytuje dostatočný výkon pre mobilné zvukové systémy.

Mikrofónne vstupy sú vybavené 3-pásmovými korekciami, vr. kompresora/limitera a funkciou "talk over" (potlačenie signálu na stereo vstupoch signálom na mikrofónnych vstupoch). USB interface na zadnej stene podporuje pre PC a MAC 48kHz recording a playback a ďaľší USB slot na prednej stene umožňuje z USB kľúča alebo externého HD prehrávať MP3 a wav súbory. Všetky nastavenia sa vykonávajú jedným otočným gombíkom cez dispaly tak ako je to známe z pultov série Dynacord PowerMate.

15.3.2014 - Dynacord AXM 12A, nový aktívny monitor

Dynacord AXM 12A je nový aktívny monitor osadený koaxiálnym reproduktorom   Dynacord AXM 12A

“The key to a good performance on stage is a good monitor“

Je jedno, či ho použijete ako malý "full range PA", delay speaker alebo side alebo front fill a iných aplikáciách, je množstvo dôvodov prečo budete milovať AXM 12A.

Kompaktné rozmery naznačujú jeho všestrannosť a výhodu tam, kde na pódiu nie je miesta nazvyš. Akusticky ponúka AXM 12A ideálnu kombináciu vysoko kvalitného 12” / 1.75” koaxiálneho meniča a signálového procesingu s dvojkanálovým zosilňovačom.

Vynikajúci zvuk, výkon a jednoduché použitie - to sú vlastnosti AXM 12A.


Flexibilita
- Horizontálna montáž na štandardný stojan
- 2 x MIC/LINE inputs (XLR), 1 x AUX input (RCA)
- 1 x MIX OUT, 1 x THRU output

Prenosnosť
- Malé rozmery umožňujú umiestniť AXM 12A čo najbližšie k umelcovi
- Nízka váha < 15 Kg ponúka jednoduchý transport

DSP Funkcie
- Zabudovaný digitálny signálový procesing pre IIR a FIR nastavenie
- Digitálny Equalizer: Hi + Lo = shelving, parametrické stredy
- Nastaviteľný Lo-Cut Filter
- Zapínateľný feedback notch filter
- Delay funkcia (pre vzdialenosť do 100m, v krokoch po 0.1m)
- 5 presetov pre monitor a PA aplikácie
- 5 užívateľských pamätí
- Osvetlený LC-Display s ovládaním otočným gombíkom

15.3.2014 - Midas M32, nový digitálny pult

15.3.2014 - Midas M32, nový digitálny pult

Na výstave Pro Light and Sound vo Frankfurte bola predstavená aj novinka firmy MIDAS - nový digitálny pult M32.

 • 40-kanálový mixážny pult pre živé vystúpenia alebo štúdiové nahrávanie
 • 32 x oceňovaný mikrofónny predzosilňovač firmy MIDAS
 • 25 fázovo koherentných busov
 • AES50 sieť umožňujúca pripojiť 96 vstupov a 96 výstupov
 • otvorená architektúra umožňujúca budúcu prevádzku 96kHz
 • 192kHz ADC a DAC prevodníky pre top zvukovú kvalitu
 • špičkový dizajn od návrhárov firmy Bentley Motors
 • 40 bit digitálny signálový procesing
 • 8 DCA a 6 mute skupín
 • 8 stereo efektových procesorov
 • 25 motorizovaných fáderov MIDAS PRO
 • farebný display TFT čitateľný pri dennom svetle
 • 32 x 32 kanálový USB 2.0 audio interface
 • voliteľné bezdrôtové diaľkové ovládanie cez iPad a iPhone
 • spínaný napájací zdroj s automatickým nastavením vstupného napätia
 • navrhnutý a vyvinutý v Anglicku

Link na stránku Midas M32

20.2.2014 - Electro-Voice ETX Powered Loudspeakers - Made in USA

20.2.2014 - Electro-Voice ETX Powered Loudspeakers - Made in USA

Electro-Voice Séria ETX Powered Loudspeakers - aktívne reprosústavy - novinka roku 2014 !

Vysoko kvalitné riešenie pre všestranné využitie, či už pre rentalové spoločnosti, hudobníkov, či dj-ov spĺňa nová séria reprosústav ETX firmy Electro-Voice. Obsahuje radu dvojpásmových reprosústav  - 10", 12" a 15" + výškový driver s titanovou membránou, trojpásmovú 15" reprosústavu so 6,5" stredovým a 1" výškovým reproduktorom a dva 15" a 18" subwoofery.

Reprosústavy ETX Powered speakers  dopĺňajú miesto v rade reprosústav ZLX a Live X. Drevené prevedenie, nadčasový  inovačný dizajnu v spojitosti s inteligentnou technológiou z zvukovou kvalitou typickou pre značku Electro-Voice ich predurčujú pre akékoľvek použitie.

Ingeligentná technológia, inovačný design

 • Made in USA
 • FIR-Drive, technológia filtrov pre optimalizáciu lienarity reproduktorov
 • DSP procesor ovládaný jedným gombíkom s LCD obrazovkou, jednoduché nastavenie predvolieb podľa miesta a spôsobu použitia, nastavenie EQ presetov, informácia Limiter status, úroveň vstupného signálu, ovládanie a indikácia výstupného výkonu
 • subwoofery s predvoľbou kardioidného basu
 • patentovaná zvuková konštrukcia signálovo synchronizovaných driverov (SST) pre zabezpečenie rovnomerného pokrytia pri všetkých systémových nastaveniach
 • zvukovody optimalizované pre každý ETX model
 • kvalita a spoľahlivosť zvukového prenosu značky Electro-Voice
 • zosilňovače Class-D s výkonom 1800 W (subwoofery) a 2000 W (viacpásmové reprosústavy)
 • reproduktory rady DVX a SMX, výškové reproduktory DH3-B s titanovou membránou - dosahujú vysokú úroveň akustického tlaku a vysokú citlivosť
 • ľahká, odolná a kompaktná 18 mm hrubá trinásťvrstvová ozvučnica z brezovej preglejky s náterom EVCoat
 • osem závesných montážnych bodov M10 pre trvalú inštaláciu
 • kovové prvky z hliníkovej zliatiny

Navrhnuté, skonštruované, testované a zostrojené pre maximálnu spoľahlivosť firmou Electro-Voice v USA.

pdf  Electro-Voice ETX - Užívateľský manuál

pdf  Electro-Voice TX-10P - dvojpásmová aktívna sústava 

pdf  Electro-Voice ETX-12P - dvojpásmová aktívna sústava   

pdf  Electro-Voice ETX-15P - dvojpásmová aktívna sústava 

pdf  Electro-Voice ETX-35P - trojpásmová aktívna sústava 

pdf  Electro-Voice ETX-15SP - 15" aktívny subwoofer

pdf  Electro-Voice ETX-18SP - 18" aktívny subwoofer

  Electro-Voice ETX Séria  - link na stránku Electro-Voice

 

20.2.2014 - Electro-Voice ETX Powered Loudspeakers Video

Nová séria aktívnych reprosústav ETX, prvé kusy očakávame v apríli 2014.

 

30.1.2014 - Electro-Voice ZxA1-Sub získal cenu PAR EXCELLENCE 2013

zxA1-SubPAR  V druhom ročníku hlasovania čitateľov časopisu Pro Audio Review v kategórii Prenosné aktívne reprosústavy pre rok 2013 získal

1.miesto

Electro-Voice ZxA1-Sub

Ďaľšími nominovanými v tejto kategórii boli Bose L1 Model 1S s B2, Cerwin-Vega P Series a Mackie DLM Series.

20.10.2013 - Dynacord Vertical Array sa rozrastá

20.10.2013 - Dynacord Vertical Array sa rozrastá

Dynacord TS200 a TS100

Na základe požiadavky zákazníkov doplnila nemecká firma Dynacord svoj úspešný systém Vertical array o dve nové sústavy TS200 a TS100.

Obidve tieto reprosústavy ponúkajú rovnaké zvukové vlastnosti ako TS400, t.j. vyžarovací uhol, rovnomerné pokrytie a vynikajúcu zrozumiteľnosť, len v menšom vyhotovení.

Dynacord TS100, TS200, TS400

MIDAS XL48, mikrofónny predzosilňovač

Novinkou firmy Midas je mikrofónny zosilňovač XL48, ktorý disponuje ôsmymi MIDAS XL4 mikrofónnymi predzosilňovačmi osadenými do 1U racku, high a low pass filtrami, ôsmymi MIDAS XL8 AD prevodníkmi a super low jitter1ppm clockom. Ďalej  obsahuje 8 segmentových LED vstupných metrov, individuálne  phantomové napájanie pre každý kanál, zmenu polarity fázy a -20dB pad útlm.  Všetky vstupy sú dostupné na XLR Neutrik a 25pin D-Sub konektoroch. XL48 taktiež disponuje paralelne analógovými a digitálnymi výstupmi - ADAT a AES/EBU formát. Všetky výstupy je možné  použiť súčasne, čo umožňuje XL48 využíť ako multifunkčný analog/digital mikrofónny  splitter. Ideálne je vhodný pre pridanie  8 kanálov legendárneho MIDAS „zvuku" pre váš digitálny mix. K dispozícii je viac možností digitálnej synchronizácie vrátane externého wordclocku, interne 96 kHz, 88,2 kHz, 48 kHz, 44.1 kHz. Ďalšie aplikačné  možnosti XL48 – prenosný nahrávací systém,  A/D mikrofónny splitter medzi mixážnymi pultami,  pridanie Midas mikrofónnych vstupov pre digitálny pult, referenčný wordclock  generátor.

 

- 8 mic/line vstupov disponujúcich klasickými MIDASXL4 mikrofónnymi predzosilňovačmi

- klasické analógové MIDAS XL4 laditeľné high a low pass filtre

- individuálne phantómové napájanie 48V pre každý kanál

- presný 8 segmentový LED meter pre každý kanál

- MIDAS XL8 prevodník 96kHz, 24 Bitov s ultranízkou latenciou

- podpora samplovacích frekvencií 44.1 kHz, 48 kHz,88.2 kHz, 96 kHz

- interný Low jitter word clock generátor s možnosťou externej synchronizácie

- paralelné plno symetrické vstupy na XLR konektoroch a 25 pin D-Sub konektoroch

- symetrické výstupy – 25pin D-Sub konektor

- AES/EBU výstupy – 25 pin D-Sub konektor

- Adat TOSLINK optické výstupy

Rozmery a hmotnosť:

Šírka 483.0 mm (19.0")x Hĺbka 325 mm(12.8")

Váha: 5.5 Kg

KLARK TEKNIK prináša na trh nový STEREO DI BOX DN200

V nadväznosti na úspech vysoko ceneňovaných výrobkov rady DN firma KLARK TEKNIK pridala do svojho produktového portfólia nový produkt - Stereo DI box DN200.

DN200 Dual-Channel aktívny DI Box prináša okrem možnosti pripojenia a výnimočného výkonu, ktorý zákazníci očakávajú od produktov firmy Klark Teknik aj pár nových inovatívnych funkcií naviac. Je osadený v robustnom zliatinovom obale, ktorý je  chránený vymeniteľným silikónovým púzdrom. Výhodou DN200 je možnosť pripojenia do vstupu XLR, Jack a RCA, dalej má  prepínateľný útlm 20 dB a Ground Lift spínač.Klark Teknik DN200, dibox

Okrem obvyklých aplikácií použitia stereo DI boxu môže DN200 pracovať v Sum režime, kedy sa ľavý a pravý vstupný signál sčítajú a sú smerované k ľavému aj pravému výstupu, alebo Split, kedy je ľavý vstupný signál smerovaný do obidvoch výstupov. DN200 pracuje s phantom napätím od 24 až do 48V.

Certifikát EN 54-24 pre reprosústavy ELECTRO-VOICEElectro-Voice Sx600, reprosústava, inštalácia

Reprosústavám Sx600, EVF, EVH a Zx1i bol nezávislými centrami udelený certifikát Európskej únie EN 54 24. Certifikát potvrdzuje, že reprosústavy spĺňajú parametre podľa súčasných noriem určených pre hlasové zabezpečovacie systémy.

Séria noriem EN 54 bola zavedená v roku 1996 sa týka všetkých aspektov požiarnych zabezpečovacích systémov, ktoré sa používajú po celej Európe. Vzhľadon na dnešný trend kombinovať požiarne detektory s hlasovými zabezpečovacími systémami bola v apríli 2011 pôsobnosť tejto série rozšírená aj na hlasové zabezpečovacie systémy. EN 54 24 sa tak stáva novou normou stanovujúcou požadované špecifikácie, postupy testovania a hodnoty merania výkonu pre pasívne reproduktory používané v hlasových zabezpečovacích systémoch.

Electro-Voice EVF, EVH, reprosústava, inštalačná"Certifikát potvrdzuje, že naše reproduktory sú v súlade s normou EN 54 24, dáva naším zákazníkom po celej Európe istotu, že spĺňajú prísne požiadavky, ktoré táto norma predpisuje" hovorí Oliver Sahm z technickej podpory ProAudio EMEA. "Napríklad pri plánovaní ozvučovacieho systému pre štadióny si teraz zákazníci môžu byť istí, že kupujú otestované výrobky so zodpovedajúcou zárukou kvality. Certifikát je potvrdením úradnej inštitúcie, že aj takéto zariadenia, ktoré používame s úspechom celé roky zodpovedajú všetkým príslušným smerniciam a spĺňajú najnovšie bezpečnostné normy.

 

Certifikát potvrdzujúci splnenie normy EN 54 24 získali nasledovné reproduktorové sústavy Electro-Voice:Electro-Voice, Dynacord, Midas, Klark Teknik, Cordial, Neutrik

- séria dvojpásmových reproduktorov Electro-Voice Sx600
- systémy Electro-Voice EVF 1122S
- systémy Electro-Voice EVH-1152D
- séria dvojpásmových reproduktorov Electro-Voice Zx1i

Electro-Voice EVH, inštalačná reprosústavaAkreditované nezávislé európske skúšobné stredisko dostalo za úlohu potvrdiť, že všetky zariadenia vyhovujú všetkým príslušným kritériám daným normou EN 54 24. Reproduktory prešli náročnými skúškami v rozmanitých prostrediach a mechanických podmienkach, kde ich prevedenie, konštrukcia, odolnosť, spoľahlivosť a výkon boli individuálne podrobené dôkladnému preskúmaniu skôr ako im bol udelený certifikát. " S takým veľkým výberom rôznych produktov a taktiež systémov hráme rolu priekopníka. S okamžitou účinnosťou sme schopní ponúknuť kvalitné reproduktory, ktoré okrem svojho zvukového výkonu vyhovujú tiež bezpečnostným pravidlám, ktoré stanovuje norma EN 54 24, a to aj v najnáročnejších akustických podmienkach akými je zaistenie čistej zrozumitelľnosti hlasových bezpečnostných pokynov.


 

Electro-Voice ZLX séria

MIDAS PRO1

MIDAS PRO1

13.6.2012 predstavila anglická firma Midas svoj najmenší digitálny pult Midas PRO1.

Technické údaje :

 • 100 inputs x 102 outputs (max capacity)
 • 24 mic/line vstupov s MIDAS mic predzosilňovačmi zabudovanými priamo v pulte
 • 48 súčasne procesovaných kanálov
 • 24 analógových výstupov (vrátane 2 stereo local monitor outputs)
 • 3 AES3 výstupy
 • 2 AES3 vstupy
 • 27 sample-synchronous, phase-coherent mix buses
 • max. 12 multi-channel efektových jednotiek
 • max. 28 KLARK TEKNIK DN370 31-band Graphic EQs
 • Full-colour 15" display, čitateľný za denného svetla
 • 8 VCA (Variable Control Association) groups
 • 6 POPulation groups
 • 96kHz 40-bit floating-point processing

Prídavné vstupno-výstupné jednotky

 • DL431 24 in 5 way split: fixná konfigurácia I/O
 • DL251 48 in / 16 out fixná konfigurácia I/O
 • DL252 16 in / 48 out fixná konfigurácia I/O
 • DL351 až do 64 in / 64 out konfigurovateľné I/O
 • DL451 až do 24 in / 24 out konfigurovateľné I/O

Váha a rozmery

Šírka 685.20mm x hĺbka 722.14mm
Váha: 21.5Kg*

*váha je bez prepravného kufra"

Doplnkové zariadenia

 • KLARK TEKNIK DN9331 Rapide Graphic Controller
 • KLARK TEKNIK DN9696 96 track High Resolution Audio Recorder
 • KLARK TEKNIK DN9650 Network Bridge (MADI, Dante, Aviom, Ethersound, CobraNet)